אודות אולפנת בני עקיבא רעות

מסלול למצוינות אישית – יד ביד יחד להצלחה

אולפנת בני עקיבא רעות הוא מרכז לחינוך דתי שהוקם בשנת 1960 בפתח תקוה, הכולל פנימייה, חטיבה עליונה וחטיבת ביניים. מזה 55 שנה מתמחה האולפנה בלחולל נפלאות.... בפיתוח היכולות הייחודיות של כל נערה, דרך יצירת תנאי הלימוד האופטימליים הכוללים כיתות קטנות, מורים מקצועיים ומנוסים, ומערך מובנה ומקצועי של חוגי העשרה, תגבורים ושיעורים פרטיים. ברמת אחוז הזכאיות לבגרות נחשבת האולפנה להצלחה גדולה, כתוצר של צוות מחנכים ומורים מקצועיים ומנוסים ביותר, בשילוב עם שיטות הוראה ייחודיות ומתקדמות. ברבות השנים הפכה האולפנה למקרה בוחן ולסיפור הצלחה עבור אנשי מקצוע, כיצד לקדם אוכלוסיות מגוונות, באמצעות שיטות לימוד ייחודיות ופורצות דרך. 

תוכן רוחני וערכי, ליווי אישי ופרטני

האולפנה מעסיקה 48 מורים מקצועיים ומנוסים הכוללים רכזי מקצוע, מחנכים, מורים לאנגלית ומתמטיקה. כל תלמידות האולפנה נהנות מהאפשרות לתגבור לימודי בשעות אחה"צ והערב, על ידי מערך נרחב של סטודנטיות המספקות שיעורים פרטיים ללא תשלום, בנוסף למערך מגוון של חוגי העשרה לפי בחירתן (מוזיקה, מחול, אמנות, ציור, ספורט וכו') המתקיימים בשעות אחה"צ והערב בפנימייה, ומעשירות את נערות האולפנה בתוכן רוחני וערכי. הקשר בין צוות בית הספר לתלמידות הוא אישי, אינטימי ומשפחתי, כאשר חלק נכבד מצוות הפנימייה (כולל ראשת האולפנה) מתגורר יחד עם משפחתו בתוך מתחם הפנימייה, ופנוי בכל שעות היום לעזור ולסייע בכל פנייה או בעיה. צוות המורים מלווה באופן אישי ופרטני כל תלמידה ותלמידה, ומתאים עבורה את מסלול הלימודים המיטבי עבורה.

כולנו משפחה אחת

אולפנת רעות היא קודם כל משפחה – בית חם, אוהב ותומך, הקשוב לצרכיה, יכולותיה וחלומותיה של כל נערה, ומעניק לה באופן אישי ופרטני את כל הסיוע והעזרה, שייקחו אותה בנחישות לעבר ההצלחה. אנו חדורים בתחושת שליחות ומסירות להפוך כל נערה לאישה ערכית, עצמאית ומצליחה, ולהאיר (עם א' וגם ע'...) את הכוחות האדירים והכישורים הייחודיים הטמונים בכל אחת ואחת מתלמידותינו, מתוך אמונה גדולה בהן ובכישוריהן. כולנו באולפנה - תלמידות בית הספר והפנימייה, גוף ונשמה אחת, כי כולנו משפחה אחת.