ממני אליכם,

הורים ותלמידות יקרים,

בכניסה לחדרו של הדר גולדין הי"ד שנפל ב"צוק איתן" כתוב: "לחדר נכנסים עם חיוך". בחרתי לאמץ קורטוב משאר הרוח של הדר הי"ד, ולהשתדל להנהיג את חטיבת הביניים של "רעות" ברוח של "לאולפנה נכנסים עם חיוך". חיוך אינו רק הזזה מכאנית של שרירי הפנים. חיוך הוא שמחה, תקווה ואמונה. חיוך הוא פעולה המורה כי באנו לאולפנה כדי לפרוח, כדי לצמוח וכדי להרגיש טוב בפן הלימודי, החברתי, הרוחני והרגשי. בהיבט הלימודי אנו שוקדים על הטמעה של למידה משמעותית במקצועות הלימוד בהנחיית "המכון לחינוך דמוקרטי" והרכזת הפדגוגית נאוה וייס. כמו כן, אנו מקצים משאבים תומכי למידה וצמיחה אחרי שעות הלימודים במסגרת פנימיית יום והפרויקט הלאומי לתלמידות בנות העדה האתיופית.

פנימיית יום פועלת ארבעה ימים בשבוע ומיועדת לתלמידות החטיבה. לתלמידות בפנימיית יום יש הזדמנות להעמיק קשרים חברתיים, לעסוק בסוגיות ערכיות, להתנדב מחוץ לאולפנה, לפתח כישורים ולקבל עזרה לימודית.

מטרתו של הפרויקט הלאומי היא לקדם תלמידות בנות העדה האתיופית מבחינה לימודית. מורות מקצועיות מתוך בית הספר משתתפות בפרויקט זה, מתגברות ומקדמות את התלמידות לימודית, ומבטיחות את סיכוייהן לתעודת בגרות. בהיבט החברתי חטיבת הביניים מוציאה לפועל קשת מגוונת של פעילויות חברתיות. על פעילות מבורכת זו תוכלו לקרוא בעיתון בדבריה של הרכזת החברתית, אורית צדוק, ובטקסטים פרי עטן של התלמידות. העשייה הרוחנית-תורנית באולפנה משמעותית הודות לפועלו המבורך של רב האולפנה, הרב אילן אלפונטה.

מנקודת מבט טיפולית-רגשית שמנו לנו למטרה לחזק ולהעצים את נקודות החוזק של כל תלמידה. אחת לשבוע מתקיימת באולפנה בחסות עיריית פתח תקווה "תכנית עצמה". בתכנית משתתפות כעשר תלמידות מכל שכבה הנפגשות בקביעות אחת לשבוע עם איש מקצוע מתחומי התרפיה.

במפגש מתייחסים לתכנים שהתלמידות מעלות, כגון: משפחה, לימודים וקונפליקטים חברתיים. באולפנה מתקיים גם פרויקט "ידידים", ובו תלמידות מהחטיבה נפגשות עם סטודנטיות באופן פרטני וקבוצתי ומקבלות כלים להתמודדות עם אתגרים במעגלי החיים. יהי רצון שנזכה שהחיוך ילווה אותנו בכל שנעשה - לימודית, חברתית, רוחנית ורגשית.

בברכה,

טלי יעקבסון - מנהלת חט"ב אולפנת בני עקיבא רעות