"להעניק כלים והזדמנויות להצלחה"

החזון

אולפנת בני עקיבא רעות נוסדה בשנת 1960 ומהווה מרכז לחינוך תורני לכ-300 בנות. מחציתן שוהות בפנימייה ונהנות מבית חם ואיכותי. צוות המחנכות, המורים והמדריכות באולפנת בני עקיבא רעות רואה לנגד עיניו את היעוד בהכוונת תלמידותינו לחיים יהודיים משמעותיים מלאים בתוכן. לספק להן בסיס השכלתי רחב ובעיקר ליצור עבורן מסגרת ביתית, תומכת מחנכת ומעצבת שתסייע להן בהצלחתן לאחר יציאתן לחיים.

גישה אישית ומימוש הפוטנציאל

ייחודה של אולפנת בני עקיבא רעות ניכר ביחס האישי אותו מעניקה האולפנה לכל בת. הבנות זוכות לקבל מענה מקצועי, אכפתי, ועם הרבה אהבה. וזוכות להצליח ולהשתפר בתחומים רבים, כל אחת על פי רמתה.

אנו מאמינים שלאולפנה תפקיד משמעותי בטיפוח הקשר והדיאלוג בין התלמידות, ההורים והמורים. ההורים הם השותפים שלנו בחינוך בנותיהם – תלמידותינו. לשם כך מתקיימות בחטיבת הביניים פעילויות חברתיות משותפות להורים, מורים ותלמידות.

העשרה וחברה מסביב לשעון

בנות החטיבה זוכות לפעילות חברתית מגוונת ורחבה, תוך שימת דגש על פעילויות התנדבות וחסד המהוות חלק משמעותי בחיי הבנות באולפנה. הבנות מעורבות בקהילה ומתנדבות במסגרות שונות כגון: בתי אבות, גני ילדים, בתי חולים ועוד. זאת, תוך יצירת חיבורים משמעותיים בין האוכלוסיות השונות בחברה.

למידה וצמיחה בחטיבה

בשנתיים האחרונות חטיבת הביניים של אולפנת "רעות" בליווי המכון לחינוך דמוקרטי, מאמצת ומטמיעה במגוון מקצועות לימוד למידה מבוססת תוצר או בשמה האקדמי PBL.

למידה זו - כשמה כן היא, מבוססת על תוצר המניע את פעילויות התלמידים ומנחה אותן. בדרך למידה זו המורה יכול להשפיע ולעצב את תכנית הלימודים בהתאם לעניינו ולעניין התלמידים שלו, הלמידה היא למידה פעילה ועתירת חשיבה, והמורה הופך ממוסר ידע למנחה.

הלמידה בחטיבת הביניים מתקיימת בכיתות של עד 25 תלמידות על מנת להגיע ליותר תלמידות ולתת להן מענה אישי.

תלמידות החטיבה נהנות ממסגרת ייחודית של פנימיית יום הפועלת חמישה ימים בשבוע בתחומי האולפנה אחרי שעות בית הספר. מטרת המסגרת היא העמקת את הקשרים החברתיים, פיתוח כישורים כמו אומנות ודרמה בהנחיה של מורות מקצועיות ואף קבלת עזרה לימודית בהכנת שיעורי בית ובלמידה לקראת מבחנים.

אתך לאורך כל הדרך

צוות אולפנת בני עקיבא רעות ממשיך ללוות באהבה את הבוגרות גם לאחר סיום לימודיהן. ליווי זה בא לידי ביטוי בכל הצמתים החשובים בחיי הבנות: בהכוונה לקראת שירות לאומי או צבאי, לימודי תעודה או לימודים אקדמאיים, במציאת תעסוקה ובדרך להקמת בית.

צוות האולפנה שותף לכל האירועים המרכזיים בחייהן של הבוגרות והן ממשיכות להתייעץ ולבקר אותנו גם לאחר שסיימו את מסגרת לימודיהן באולפנה.